W naszej pracy najważniejsze jest zawsze dobro dziecka. Kiedy u dziecka stwierdzany jest niedosłuch zawsze jest to trudna wizyta. Rodzice zderzają się wówczas z diagnozą niedosłuchu, czasem mają bardzo dużo pytań, a czasem po prostu milczą i słuchają. Wizyty te są trudne i dla nas, bo to na czym najbardziej nam zależy, to szybkie działanie, po to, aby dziecko jak najszybciej usłyszało dźwięki mowy, po to, aby rozpoczęło terapię logopedyczną, po to, aby zaczęło żyć w świecie dźwięków, tak jak tysiące innych noworodków czy niemowląt. Niestety nie zawsze jest to możliwe od razu. Rodzice w sposób bardzo indywidualny podchodzą do badań słuchu i pierwszej konsultacji. Czasami potrzebują nieco dłuższej chwili na zaangażowanie się w takie działanie. I bezwzględnie trzeba to uszanować !
Na co dzień spotykamy się z tysiącem pytań i wątpliwości na temat zaburzeń słuchu u dzieci, dlatego postanowiliśmy stworzyć ten blog. Informacji, które będą tu publikowane nie znajdziecie w żadnej książce, czasopiśmie ani Internecie. To sytuacje z życia, mamy poczucie, najważniejsze dla każdego rodzica, który czuje się nieco zagubiony w nowej sytuacji, dla którego świat wywrócił się o 180′ w momencie badania słuchu.
Blog ten dedykowany jest przede wszystkim rodzicom, ale również logopedom, terapeutom, pedagogom, nauczycielom pracującym z dziećmi z zaburzeniami słuchu.
Głównym naszym mottem, jest przekazywanie wiedzy na temat niedosłuchu, zaburzeń słuchu, diagnostyki, terapii. Jako praktycy, na co dzień pracujący w FONETIKA Centrum Słuchu i Protezowania Słuchu w Warszawie, będziemy przekazywać i omawiać wiele tematów, pytań i zagadnień, z którymi spotykamy się podczas wizyt specjalistycznych z naszymi Pacjentami. Będzie to miejsce, gdzie żadne pytanie, nie pozostanie bez odpowiedzi
Wierzymy, że każdy znajdzie w tym miejscu, coś dla siebie.
Aleksandra Stojak
redaktor bloga
You must be logged in to post a comment.